

| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Workstation |
| Arkitektur | Ampere |
| Generasjon | GeForce RTX 30 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 20 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 40 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x8 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GA107 |
| Fabrikant | Samsung |
| Prosessnode | 8 nm |
| Transistorer | 8700 million |
| Brikkelstørrelse | 200.0 mm² |
| Tetthet | 43.5 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 2304 |
| TMU | 72 |
| ROP | 32 |
| SM-er | 18 |
| RT-kjerner | 18 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 8 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 192.0 GB/s |
| Hastighet | 12.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 727 MHz |
| Boost-klokke | 1462 MHz |
| Minneklokke | 1500 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 50 w |
| Anbefalt strømforsyning | 300 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| Mini DisplayPort | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 1 |
| Lengde | 163 mm |
| Høyde | 69 mm |
| Bredde | 20 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 974,- Komplett.no | 1462 MHz | 1 | 163 mm | 69 mm | 20 mm |