
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Mining |
| Arkitektur | Turing |
| Generasjon | GeForce RTX 20 |
| Forrige generasjon | GeForce 10 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 30 |
| Grensesnitt | PCIe 1.0 x4 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | TU116 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 12 nm |
| Transistorer | 6600 million |
| Brikkelstørrelse | 284.0 mm² |
| Tetthet | 23.2 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 1408 |
| TMU | 88 |
| ROP | 48 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 6 GB |
| Buss | 192 bit |
| Båndbredde | 336.0 GB/s |
| Hastighet | 14.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1530 MHz |
| Boost-klokke | 1785 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 125 w |
| Anbefalt strømforsyning | 450 w |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1785 MHz |