
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Kepler 2.0 |
| Generasjon | GeForce 700 |
| Forrige generasjon | GeForce 600 |
| Neste generasjon | GeForce 900 |
| Grensesnitt | PCIe 2.0 x8 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GK208B |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 28 nm |
| Transistorer | 1020 million |
| Brikkelstørrelse | 87.0 mm² |
| Tetthet | 11.7 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 192 |
| TMU | 16 |
| ROP | 8 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 2 GB |
| Buss | 64 bit |
| Båndbredde | 40.1 GB/s |
| Hastighet | 5.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 954 MHz |
| Boost-klokke | 954 MHz |
| Minneklokke | 1253 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 19 w |
| Anbefalt strømforsyning | 300 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| HDMI | 1 1.4b |
| HDCP | 1.4 |
| DVI | 1 |
| VGA | 1 |
| Oppløsning | 3840 x 2160 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 170 mm |
| Høyde | 69 mm |
| Bredde | 39 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 701,- Elkjøp | 954 MHz | 2 | 170 mm | 69 mm | 39 mm |