
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Turing |
| Generasjon | GeForce 16 |
| Forrige generasjon | GeForce 10 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 20 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | TU116 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 12 nm |
| Transistorer | 6600 million |
| Brikkelstørrelse | 284.0 mm² |
| Tetthet | 23.2 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 1280 |
| TMU | 80 |
| ROP | 32 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 4 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 192.0 GB/s |
| Hastighet | 12.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1530 MHz |
| Boost-klokke | 1725 MHz |
| Minneklokke | 1500 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 6-pin | 1 |
| TDP | 100 w |
| Anbefalt strømforsyning | 350 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 1.4a |
| HDMI | 1 2.0b |
| DVI | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 160 mm |
| Høyde | 115 mm |
| Bredde | 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|