
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Turing |
| Generasjon | GeForce 16 |
| Forrige generasjon | GeForce 10 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 20 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Maks temperatur | 93 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | TU116 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 12 nm |
| Transistorer | 6600 million |
| Brikkelstørrelse | 284.0 mm² |
| Tetthet | 23.2 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 1408 |
| TMU | 88 |
| ROP | 48 |
| SM-er | 22 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 6 GB |
| Buss | 192 bit |
| Båndbredde | 336.0 GB/s |
| Hastighet | 14.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1530 MHz |
| Boost-klokke | 1785 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 125 w |
| Anbefalt strømforsyning | 450 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 1.4a |
| HDMI | 1 2.0 |
| DVI | 1 |
| Oppløsning | 7680 x 4320 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 145 mm |
| Høyde | 111 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1845 MHz +3.4% | 2.1 | 209.6 mm | 119.3 mm | 41 mm | ||
| 1845 MHz +3.4% | 2.2 | 239 mm | 122 mm | 44 mm | ||
| 1815 MHz +1.7% | 2.1 | 204 mm | 128 mm | 42 mm |