
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ampere |
| Generasjon | GeForce RTX 30 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 20 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 40 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Maks temperatur | 92 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GA102 |
| Fabrikant | Samsung |
| Prosessnode | 8 nm |
| Transistorer | 28300 million |
| Brikkelstørrelse | 628.0 mm² |
| Tetthet | 45.1 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 10752 |
| TMU | 336 |
| ROP | 112 |
| Tensor-kjerner | 336 |
| RT-kjerner | 84 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6X |
| Størrelse | 24 GB |
| Buss | 384 bit |
| Båndbredde | 1,008.4 GB/s |
| Hastighet | 21.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1560 MHz |
| Boost-klokke | 1860 MHz |
| Minneklokke | 1313 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 12-pin | 1 |
| TDP | 450 w |
| Anbefalt strømforsyning | 850 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 1.4a |
| HDMI | 1 2.1 |
| Oppløsning | 7680x4320 |
| Skjermer | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 3 |
| Lengde | 336 mm |
| Høyde | 140 mm |
| Bredde | 61 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1860 MHz | 3 | |||||
| 1860 MHz | 3 | 336 mm | 140 mm | 61 mm |