
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| Generasjon | GeForce RTX 40 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 30 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 50 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Maks temperatur | 90 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | AD106 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 5 nm |
| Transistorer | 22900 million |
| Brikkelstørrelse | 188.0 mm² |
| Tetthet | 121.8 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 4352 |
| TMU | 136 |
| ROP | 48 |
| SM-er | 34 |
| Tensor-kjerner | 136 |
| RT-kjerner | 136 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 16 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 288.0 GB/s |
| Hastighet | 18.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 2310 MHz |
| Boost-klokke | 2535 MHz |
| Minneklokke | 2250 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 160 w |
| Anbefalt strømforsyning | 550 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 |
| HDMI | 1 |
| Skjermer | 4 |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2565 MHz +1.2% | 2.5 | |||||
| 2535 MHz | ||||||
| 2535 MHz | ||||||
| 2535 MHz | ||||||
| 2535 MHz | 2 | 245.1 mm | 112.5 mm | 39.9 mm |