
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| Generasjon | GeForce RTX 40 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 30 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 50 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | AD104 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 5 nm |
| Transistorer | 35800 million |
| Brikkelstørrelse | 294.0 mm² |
| Tetthet | 121.8 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 7168 |
| TMU | 224 |
| ROP | 80 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6X |
| Størrelse | 12 GB |
| Buss | 192 bit |
| Båndbredde | 504.2 GB/s |
| Hastighet | 21.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1980 MHz |
| Boost-klokke | 2475 MHz |
| Minneklokke | 1313 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 220 w |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2475 MHz | ||||||
| 2475 MHz | ||||||
| 2565 MHz +3.6% | 2.5 | 300 mm | 120 mm | 50 mm |