
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ampere |
| Generasjon | GeForce RTX 30 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 20 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 40 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x8 |
| Maks temperatur | 93 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GA106 |
| Fabrikant | Samsung |
| Prosessnode | 8 nm |
| Transistorer | 12000 million |
| Brikkelstørrelse | 276.0 mm² |
| Tetthet | 43.5 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 2560 |
| TMU | 80 |
| ROP | 32 |
| SM-er | 20 |
| Tensor-kjerner | 80 |
| RT-kjerner | 20 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 8 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 224.0 GB/s |
| Hastighet | 14.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1545 MHz |
| Boost-klokke | 1785 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 130 w |
| Anbefalt strømforsyning | 550 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 2 1.4a |
| HDMI | 1 2.1 |
| HDCP | 2.3 |
| Oppløsning | 7680x4320 |
| Skjermer | 4 |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1777 MHz -0.4% | 2 | |||||
| 1807 MHz +1.2% | 2.7 | 300 mm | 133.6 mm | 53.5 mm | ||
| 1890 MHz +5.9% | 2.7 | 300 mm | 133.6 mm | 53.5 mm | ||
| 4 244,- Komplett.no | 1852 MHz +3.8% | 1.9 | 200 mm | 123 mm | 38 mm | |
| 3 290,- Multicom | 1777 MHz -0.4% | 2 | 222 mm | 120 mm | 40 mm | |
| 3 495,- Multicom | 1777 MHz -0.4% | 2.1 | 222.3 mm | 116.8 mm | 41.4 mm | |
| 1807 MHz +1.2% | 2.3 | 205 mm | 112 mm | 45 mm |