
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| Generasjon | GeForce RTX 40 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 30 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 50 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Maks temperatur | 90 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | AD106 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 5 nm |
| Transistorer | 22900 million |
| Brikkelstørrelse | 188.0 mm² |
| Tetthet | 121.8 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 3072 |
| TMU | 120 |
| ROP | 48 |
| SM-er | 24 |
| Tensor-kjerner | 120 |
| RT-kjerner | 30 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 8 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 288.0 GB/s |
| Hastighet | 18.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1830 MHz |
| Boost-klokke | 2475 MHz 2460 MHz |
| Minneklokke | 2250 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 115 w |
| Anbefalt strømforsyning | 450 w 550 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 2 1.4a |
| HDMI | 2 2.1a |
| HDCP | 2.3 |
| Skjermer | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 182 mm |
| Høyde | 69 mm |
| Bredde | 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 790,- Elkjøp | 2490 MHz +1.2% | |||||
| 2460 MHz | ||||||
| 2460 MHz | ||||||
| 2535 MHz +3.0% | 2 | 202.2 mm | 120.3 mm | 40.1 mm | ||
| 2460 MHz | 2 | 210 mm | 115 mm | 40 mm | ||
| 2475 MHz +0.6% | 2 | 210 mm | 115 mm | 40 mm | ||
| 2475 MHz +0.6% | 2 | 182 mm | 69 mm | 40 mm |