
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Blackwell 2nd-gen |
| Generasjon | GeForce RTX 50 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 40 |
| Navn | GB205 |
| Grensesnitt | PCIe 5.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GB205 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 5 nm |
| Transistorer | 31100 million |
| Brikkelstørrelse | 263.0 mm² |
| Tetthet | 118.3 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 6144 |
| TMU | 192 |
| ROP | 80 |
| SM-er | 48 |
| Tensor-kjerner | 192 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR7 |
| Størrelse | 12 GB |
| Buss | 192 bit |
| Båndbredde | 672.0 GB/s |
| Hastighet | 28.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 2325 MHz |
| Boost-klokke | 2512 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 16-pin | 1 |
| TDP | 250 w |
| Anbefalt strømforsyning | 750 w 650 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 2.1b |
| HDMI | 1 2.1b |
| HDCP | 2.3 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2.6 2 |
| Lengde | 249 mm 242 mm |
| Høyde | 126 mm 112 mm |
| Bredde | 50.6 mm 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2512 MHz | 3.2 | 332 mm | 147.3 mm | 64 mm | ||
| 2655 MHz +5.7% | 3.2 | 332 mm | 147.3 mm | 64 mm | ||
| 2587 MHz +3.0% | 2.1 | 304.4 mm | 115.8 mm | 41.6 mm | ||
| 2542 MHz +1.2% | 2.1 | 304.4 mm | 115.8 mm | 41.6 mm | ||
| 8 790,- Komplett.no | 2512 MHz | 2.1 | 304.4 mm | 115.8 mm | 41.6 mm | |
| 2542 MHz +1.2% | 2.1 | 241.5 mm | 120.1 mm | 40.6 mm | ||
| 8 239,- Komplett.no | 2542 MHz +1.2% | 2.1 | 241.5 mm | 120.1 mm | 40.6 mm | |
| 2512 MHz | 2.1 | 241.5 mm | 120.1 mm | 40.6 mm | ||
| 2715 MHz +8.1% | 3.2 | 317 mm | 136 mm | 64 mm | ||
| 8 190,- Elkjøp | 2625 MHz +4.5% | 2.8 | 327 mm | 132 mm | 56 mm | |
| 2512 MHz | 2.8 | 327 mm | 132 mm | 56 mm | ||
| 2587 MHz +3.0% | 2.5 | 290 mm | 120 mm | 50 mm | ||
| 2587 MHz +3.0% | 2.5 | 290 mm | 120 mm | 50 mm | ||
| 2625 MHz +4.5% | 2.8 | 324 mm | 130 mm | 56 mm | ||
| 2512 MHz | 2.8 | 324 mm | 130 mm | 56 mm | ||
| 6 490,- NetOnNet.no | 2542 MHz +1.2% | 2.5 | 282 mm | 110 mm | 50 mm | |
| 8 499,- Komplett.no | 2512 MHz | 2.5 | 282 mm | 110 mm | 50 mm | |
| 2542 MHz +1.2% | 2.5 | 229 mm | 120 mm | 50 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 229 mm | 120 mm | 50 mm | ||
| 9 390,- Komplett.no | 2557 MHz +1.8% | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 2512 MHz | 2.6 | 249 mm | 126 mm | 50.6 mm | ||
| 6 290,- Elkjøp | 2542 MHz +1.2% | 2.6 | 249 mm | 126 mm | 50.6 mm | |
| 2512 MHz | 3.2 | 329 mm | 140 mm | 62.5 mm | ||
| 9 490,- Komplett.no | 2610 MHz +3.9% | 3.2 | 329 mm | 140 mm | 62.5 mm | |
| 2512 MHz | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 6 590,- Elkjøp | 2557 MHz +1.8% | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 9 190,- Elkjøp | 2610 MHz +3.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | |
| 9 190,- Elkjøp | 2610 MHz +3.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | |
| 2512 MHz | 2.3 | 325 mm | 121 mm | 45 mm | ||
| 2557 MHz +1.8% | 2.3 | 325 mm | 121 mm | 45 mm | ||
| 2512 MHz | 2.3 | 325 mm | 121 mm | 45 mm | ||
| 2557 MHz +1.8% | 2.3 | 325 mm | 121 mm | 45 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 303 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 2542 MHz +1.2% | 2.5 | 303 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 231 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 2542 MHz +1.2% | 2.5 | 231 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 2640 MHz +5.1% | 3.1 | 337 mm | 140 mm | 61 mm | ||
| 2640 MHz +5.1% | 3.1 | 337 mm | 140 mm | 61 mm | ||
| 2610 MHz +3.9% | 3.1 | 337 mm | 140 mm | 61 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2610 MHz +3.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2610 MHz +3.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 288 mm | 112 mm | 50 mm | ||
| 2542 MHz +1.2% | 2.5 | 288 mm | 112 mm | 50 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 302 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 2542 MHz +1.2% | 2.5 | 302 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 236 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 8 190,- Elkjøp | 2542 MHz +1.2% | 2.5 | 236 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 2512 MHz | 2.5 | 236 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 7 990,- Elkjøp | 2542 MHz +1.2% | 2.5 | 236 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 2527 MHz +0.6% | 2.1 | 291.9 mm | 116.6 mm | 41.3 mm | ||
| 2512 MHz | 2.1 | 291.9 mm | 116.6 mm | 41.3 mm | ||
| 2542 MHz +1.2% | 2.1 | 291.9 mm | 116.6 mm | 41.3 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 331.9 mm | 127.1 mm | 49.7 mm | ||
| 2572 MHz +2.4% | 2.5 | 331.9 mm | 127.1 mm | 49.7 mm | ||
| 2512 MHz | 3 | 331.9 mm | 127.1 mm | 60 mm | ||
| 2572 MHz +2.4% | 3 | 331.9 mm | 127.1 mm | 60 mm | ||
| 2587 MHz +3.0% | 2 | 290 mm | 128 mm | 40 mm | ||
| 2512 MHz | 2 | 290 mm | 128 mm | 40 mm | ||
| 2640 MHz +5.1% | 2.4 | 299.7 mm | 120.1 mm | 48.3 mm | ||
| 2510 MHz -0.1% | 2.4 | 299.7 mm | 120.1 mm | 48.3 mm | ||
| 2510 MHz -0.1% | 2.4 | 299.7 mm | 120.1 mm | 48.3 mm | ||
| 2685 MHz +6.9% | 2.4 | 299.7 mm | 120.1 mm | 48.3 mm | ||
| 2512 MHz | 2.5 | 331.9 mm | 127.1 mm | 49.4 mm | ||
| 2572 MHz +2.4% | 2.5 | 331.9 mm | 127.1 mm | 49.4 mm | ||
| 2512 MHz | 3 | 331.9 mm | 133.1 mm | 60 mm | ||
| 2572 MHz +2.4% | 3 | 331.9 mm | 133.1 mm | 60 mm | ||
| 2512 MHz | 2 | 242 mm | 112 mm | 40 mm | ||
| 7 290,- Komplett.no | 2512 MHz | 2.1 | 291.9 mm | 116.5 mm | 41.3 mm | |
| 8 990,- Multicom | 2542 MHz +1.2% | 2.1 | 300 mm | 116 mm | 41 mm | |
| 8 890,- Multicom | 2542 MHz +1.2% | 2.1 | 250 mm | 116 mm | 41 mm | |
| 8 790,- Multicom | 2512 MHz | 2.1 | 250 mm | 116 mm | 41 mm |