
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Blackwell 2nd-gen |
| Generasjon | GeForce RTX 50 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 40 |
| Navn | GB203 |
| Grensesnitt | PCIe 5.0 x16 |
| Maks temperatur | 88 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GB203 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 5 nm |
| Transistorer | 45600 million |
| Brikkelstørrelse | 378.0 mm² |
| Tetthet | 120.6 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 8960 |
| TMU | 280 |
| ROP | 96 |
| SM-er | 70 |
| RT-kjerner | 70 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR7 |
| Størrelse | 16 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 896.0 GB/s |
| Hastighet | 28.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 2295 MHz |
| Boost-klokke | 2482 MHz 2452 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 16-pin | 1 |
| TDP | 300 w |
| Anbefalt strømforsyning | 750 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 2.1b |
| HDMI | 1 2.1b |
| HDCP | 2.3 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 3 |
| Lengde | 331.9 mm |
| Høyde | 133.1 mm |
| Bredde | 60 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 990,- NetOnNet.no | 2452 MHz | 3.2 | 332 mm | 147.3 mm | 64 mm | |
| 14 790,- Elkjøp | 2602 MHz +6.1% | 3.2 | 332 mm | 147.3 mm | 64 mm | |
| 2572 MHz +4.9% | 3.5 | 332.1 mm | 137.5 mm | 69.6 mm | ||
| 2512 MHz +2.4% | 3.5 | 332.1 mm | 137.5 mm | 69.6 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 3.5 | 329.7 mm | 137.8 mm | 67.8 mm | ||
| 2452 MHz | 3.5 | 329.7 mm | 137.8 mm | 67.8 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 2.8 | 303.5 mm | 115.8 mm | 55.7 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 2.8 | 303.5 mm | 115.8 mm | 55.7 mm | ||
| 2452 MHz | 2.8 | 303.5 mm | 115.8 mm | 55.7 mm | ||
| 14 290,- Komplett.no | 2482 MHz +1.2% | 2.1 | 304.4 mm | 115.8 mm | 41.6 mm | |
| 2452 MHz | 2.1 | 304.4 mm | 115.8 mm | 41.6 mm | ||
| 2670 MHz +8.9% | 3.8 | 360 mm | 150 mm | 75 mm | ||
| 12 690,- Elkjøp | 2588 MHz +5.5% | 3.5 | 342 mm | 142 mm | 70 mm | |
| 2452 MHz | 3.5 | 342 mm | 142 mm | 70 mm | ||
| 12 690,- Elkjøp | 2542 MHz +3.7% | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 12 490,- Elkjøp | 2542 MHz +3.7% | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 2452 MHz | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 12 990,- Elkjøp | 2588 MHz +5.5% | 3.5 | 342 mm | 140 mm | 70 mm | |
| 2497 MHz +1.8% | 2.5 | 261 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 11 990,- Komplett.no | 2497 MHz +1.8% | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 2452 MHz | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 2452 MHz | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 16 990,- Komplett.no | 2588 MHz +5.5% | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 2588 MHz +5.5% | 3.2 | 329 mm | 140 mm | 62.5 mm | ||
| 2452 MHz | 3.2 | 329 mm | 140 mm | 62.5 mm | ||
| 13 890,- Komplett.no | 2588 MHz +5.5% | 3.2 | 329 mm | 140 mm | 62.5 mm | |
| 2452 MHz | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | ||
| 12 790,- Komplett.no | 2497 MHz +1.8% | 2.5 | 304 mm | 126 mm | 50 mm | |
| 2452 MHz | 3.2 | 329 mm | 140 mm | 62.5 mm | ||
| 13 990,- Elkjøp | 2588 MHz +5.5% | 3.2 | 329 mm | 140 mm | 62.5 mm | |
| 2572 MHz +4.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2452 MHz | 2.5 | 303 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 2.5 | 303 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 2452 MHz | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2572 MHz +4.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2452 MHz | 3 | 319 mm | 150 mm | 60 mm | ||
| 2580 MHz +5.2% | 3 | 319 mm | 150 mm | 60 mm | ||
| 2452 MHz | 2.5 | 288 mm | 122 mm | 50 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 2.5 | 288 mm | 112 mm | 50 mm | ||
| 2452 MHz | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 10 990,- Elkjøp | 2572 MHz +4.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | |
| 2452 MHz | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2572 MHz +4.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2452 MHz | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2572 MHz +4.9% | 2.5 | 338 mm | 140 mm | 50 mm | ||
| 2452 MHz | 2.5 | 303 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 2.5 | 303 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 2588 MHz +5.5% | 3.3 | 357 mm | 151 mm | 66 mm | ||
| 2588 MHz +5.5% | 3.3 | 357 mm | 151 mm | 66 mm | ||
| 2572 MHz +4.9% | 3.3 | 357 mm | 151 mm | 66 mm | ||
| 2452 MHz | 2.5 | 303 mm | 121 mm | 49 mm | ||
| 12 490,- Elkjøp | 2482 MHz +1.2% | 2.5 | 303 mm | 121 mm | 49 mm | |
| 2452 MHz | 2.5 | 288 mm | 112 mm | 50 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 2.5 | 288 mm | 112 mm | 50 mm | ||
| 12 499,- Elkjøp | 2452 MHz | 2.5 | 331.9 mm | 127.1 mm | 49.7 mm | |
| 2482 MHz +1.2% | 2.5 | 331.9 mm | 127.1 mm | 49.7 mm | ||
| 2452 MHz | 3 | 331.9 mm | 127.1 mm | 60 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 3 | 331.9 mm | 127.1 mm | 60 mm | ||
| 2452 MHz | 3 | 331.9 mm | 127.1 mm | 60 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 3 | 331.9 mm | 127.1 mm | 60 mm | ||
| 2452 MHz | 3.6 | 331.9 mm | 150 mm | 70.4 mm | ||
| 2512 MHz +2.4% | 3.6 | 331.9 mm | 160 mm | 70.4 mm | ||
| 2452 MHz | 3 | 328.7 mm | 137.7 mm | 59.7 mm | ||
| 13 739,- Komplett.no | 2572 MHz +4.9% | 3 | 328.7 mm | 137.7 mm | 59.7 mm | |
| 2452 MHz | 3 | 328.7 mm | 137.7 mm | 59.7 mm | ||
| 13 490,- Komplett.no | 2640 MHz +7.7% | 3 | 328.7 mm | 137.7 mm | 59.7 mm | |
| 2572 MHz +4.9% | 2 | 290 mm | 150 mm | 40 mm | ||
| 2452 MHz | 2 | 290 mm | 150 mm | 40 mm | ||
| 11 190,- Komplett.no | 2452 MHz | 2.5 | 331.9 mm | 127.1 mm | 49.4 mm | |
| 2482 MHz +1.2% | 2.5 | 331.9 mm | 127.1 mm | 49.4 mm | ||
| 2452 MHz | 3 | 331.9 mm | 133.1 mm | 60 mm | ||
| 2452 MHz | 3 | 331.9 mm | 133.1 mm | 60 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 3 | 331.9 mm | 133.1 mm | 60 mm | ||
| 2482 MHz +1.2% | 3 | 331.9 mm | 133.1 mm | 60 mm | ||
| 2452 MHz | 3.5 | 331.9 mm | 145.6 mm | 69.9 mm | ||
| 2512 MHz +2.4% | 3.5 | 331.9 mm | 145.6 mm | 69.9 mm | ||
| 2572 MHz +4.9% | 3 | 299.7 mm | 120.1 mm | 59.7 mm | ||
| 2450 MHz -0.1% | 3 | 299.7 mm | 120.1 mm | 59.7 mm | ||
| 12 590,- Komplett.no | 2452 MHz | 2.1 | 300 mm | 116 mm | 41 mm | |
| 2482 MHz +1.2% | 2.1 | 300 mm | 116 mm | 41 mm | ||
| 12 390,- Multicom | 2482 MHz +1.2% | 2.1 | 300 mm | 116 mm | 41 mm |